در ابتدای این بازی به شما یک جزیره داده می‌شود که شما می‌بایست از آن به وسیله سازه‌های دفاعی محافظت کنید. در اطراف شما جزیره‌هایی هستند که کسانی در آن زندانی شده‌اند و وظیفه شما حمله و آزاد کردن آن هاست که در نتیجه به افزایش منابع شما کمک می‌کند. همچنین شما با کاربران واقعی که در اطراف شما هستند به مبارزه می‌پردازید و منابعی را به غارت می‌برید. شما می‌توانید به جزیره‌های منابع حمله و آن‌ها را از بقیه کاربران بگیرید و خودتان مانند جزیره تان مدیریت کنید. در این راه دشمنان بزرگی هم دارید...

الماس

علاوه بر طلا، چوب، سنگ و آهن ، در این بازی الماس به عنوان پول مورد استفاده قرار میگیرد. الماس را می توان برای رسیدن به نقاط عطف خاص و تکمیل دستاوردهای خاص تعلق استفاده کرد، اما راه اصلی برای به دست آوردن الماس ،استفاده از پول واقعی است. الماس را می توان برای سرعت بخشیدن به هر جنبه ای از بازی از زمان ساخت و ساز ، آموزش به نیروهای نظامی به پژوهش زراد خانه استفاده کرد. آنها همچنین می توانند مورد استفاده قرار گیرد برای خرید طلا بیشتر، چوب، سنگ و آهن است. تنها چیزی که نمی توان با الماس خرید پاور استون است که برای تقویت جنبه های مختلف بازی مثل سلامتی نیروهای نظامی ، ساختمان سلامت ، منابع ، و غیره استفاده می شود.

 سربازها (Troops) و سلاح های ناو جنگی (Gunboat) تفنگدار (رایفیلمن) (به انگلیسی : Rifleman) سنگین (هوی) (به انگلیسی : Heavy) زوکا (زوکا) (به انگلیسی: Zooka) جنگجو (واریر) (به انگلیسی: Warrior) تانک (به انگلیسی: Tank) امدادگر (مدیک) (به انگلیسی: Medic) نارنجک انداز (گرانیدیر) (به انگلیسی: Grenadier) تانک آتشزا (اسکورچر) (به انگلیسی: Scorcher) بمب (آرتیلری) (به انگلیسی: Artillery) منور (فلیر) (به انگلیسی: Flare) کیف کمکهای اولیه (مد کیت) (به انگلیسی: Med kit) برق (شوک بمب) (به انگلیسی: Shock bomb) راکت (بریج) (به انگلیسی: Barrage) دود (اسموک اسکرین) (به انگلیسی: Smoke Screen)